Vishay/Dale CMF70448K00DERE
CMF70448K00DERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF70448K00DERE
Brief Description
RES 448K OHM 1.75W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF70448K00DERE.pdf
Availability of CMF70448K00DERE
QUANTITY
CMF70448K00DERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70448K00DERE
Internal Part NumberEIS-CMF70448K00DERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)448k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70448K00DERE
Related LinksCMF7044, CMF70448K00DERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70448K00DERE Details Description
Related parts for CMF70448K00DERE
DIODE ZENER 13V 200MW SOD523 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CORD C-13 C-14 SJT 1'8" 18/3 10A datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 20W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DUAL +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
RFID HTAG ADVANCED 3XSON datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
MOD LASER CML 100GHZ 200KM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC datasheet.pdf