Vishay/Dale CMF70470K00JNR6
CMF70470K00JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF70470K00JNR6
Brief Description
RES 470K OHM 1.75W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF70470K00JNR6.pdf
Availability of CMF70470K00JNR6
QUANTITY
CMF70470K00JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70470K00JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF70470K00JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70470K00JNR6
Related LinksCMF7047, CMF70470K00JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70470K00JNR6 Details Description
Related parts for CMF70470K00JNR6
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf