Vishay/Dale CMF7047R000FKR6
CMF7047R000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF7047R000FKR6
Brief Description
RES 47 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7047R000FKR6.pdf
Availability of CMF7047R000FKR6
QUANTITY
CMF7047R000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7047R000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF7047R000FKR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7047R000FKR6
Related LinksCMF7047, CMF7047R000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7047R000FKR6 Details Description
Related parts for CMF7047R000FKR6
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ2 5.91" datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 24POS SMD datasheet.pdf
MOD IPM 600V 10A 25-SDIP datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf