Vishay/Dale CMF704K7500FHEK
CMF704K7500FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF704K7500FHEK
Brief Description
RES 4.75K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF704K7500FHEK.pdf
Availability of CMF704K7500FHEK
QUANTITY
CMF704K7500FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF704K7500FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF704K7500FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF704K7500FHEK
Related LinksCMF704K, CMF704K7500FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF704K7500FHEK Details Description
Related parts for CMF704K7500FHEK
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO-220F datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 43 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-0950 01000C SFTY EDGE datasheet.pdf
S3,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf