Vishay/Dale CMF704M3200FKEK
CMF704M3200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF704M3200FKEK
Brief Description
RES 4.32M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF704M3200FKEK.pdf
Availability of CMF704M3200FKEK
QUANTITY
CMF704M3200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF704M3200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF704M3200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF704M3200FKEK
Related LinksCMF704M, CMF704M3200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF704M3200FKEK Details Description
Related parts for CMF704M3200FKEK
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 W/SHTDWN 28SOIC datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT CMOS 24-QSOP datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X17.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ACCELEROMETER ANALOG TRI-AXIS datasheet.pdf
IC MEMS OMNI MICHROPHONE SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 60A TO247AC datasheet.pdf