Vishay/Dale CMF70665K00FHBF
CMF70665K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF70665K00FHBF
Brief Description
RES 665K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70665K00FHBF.pdf
Availability of CMF70665K00FHBF
QUANTITY
CMF70665K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70665K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF70665K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70665K00FHBF
Related LinksCMF7066, CMF70665K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70665K00FHBF Details Description
Related parts for CMF70665K00FHBF
IDC CABLE - MPK34K/MC34M/MPK34K datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
G9SA-TH301 AC/DC24 datasheet.pdf
LIGHT BAR 570NM GRN 8.89X3.81MM datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
ASSY, PLUG, 4 POS, AS16, VO, KEY datasheet.pdf