Vishay/Dale CMF70665K00FHEK
CMF70665K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF70665K00FHEK
Brief Description
RES 665K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70665K00FHEK.pdf
Availability of CMF70665K00FHEK
QUANTITY
CMF70665K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70665K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF70665K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70665K00FHEK
Related LinksCMF7066, CMF70665K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70665K00FHEK Details Description
Related parts for CMF70665K00FHEK
FIXED IND 33UH 2.45A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20-VQFN datasheet.pdf
IC SMART CARD CTLR 24QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf