Vishay/Dale CMF706K8100FKBF
CMF706K8100FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF706K8100FKBF
Brief Description
RES 6.81K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF706K8100FKBF.pdf
Availability of CMF706K8100FKBF
QUANTITY
CMF706K8100FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF706K8100FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF706K8100FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF706K8100FKBF
Related LinksCMF706K, CMF706K8100FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF706K8100FKBF Details Description
Related parts for CMF706K8100FKBF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
MONO CRYST FILTER 50KHZ 2POLE datasheet.pdf
CONDUIT FIBER BEND ORA 2.17" datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
NT2S/NT3S SPARE CLIPS & PWR CN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PIN datasheet.pdf