Vishay/Dale CMF70750R00FKEK
CMF70750R00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF70750R00FKEK
Brief Description
RES 750 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70750R00FKEK.pdf
Availability of CMF70750R00FKEK
QUANTITY
CMF70750R00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70750R00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF70750R00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70750R00FKEK
Related LinksCMF7075, CMF70750R00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70750R00FKEK Details Description
Related parts for CMF70750R00FKEK
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 30MA 650 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLK JUMPER BAR .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.8VC SOT23 datasheet.pdf
HPP V4 POWER EI-PFT 48V/12A 4P T datasheet.pdf