Vishay/Dale CMF70909R00FKEB
CMF70909R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF70909R00FKEB
Brief Description
RES 909 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70909R00FKEB.pdf
Availability of CMF70909R00FKEB
QUANTITY
CMF70909R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70909R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF70909R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70909R00FKEB
Related LinksCMF7090, CMF70909R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70909R00FKEB Details Description
Related parts for CMF70909R00FKEB
IDC CABLE - MSC14K/MC14M/X datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SCSI 18-LINE TERM 28-SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 93MM datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
AT-3134/AE-897 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 95A PNL MNT datasheet.pdf