Vishay/Dale CMF709M9000DHEA
CMF709M9000DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF709M9000DHEA
Brief Description
RES 9.9M OHM 1.75W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF709M9000DHEA.pdf
Availability of CMF709M9000DHEA
QUANTITY
CMF709M9000DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF709M9000DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF709M9000DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.9M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF709M9000DHEA
Related LinksCMF709M, CMF709M9000DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF709M9000DHEA Details Description
Related parts for CMF709M9000DHEA
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 5.5V 8MA SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 0804 datasheet.pdf