Vishay/Dale CMF709M9000FHEK
CMF709M9000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF709M9000FHEK
Brief Description
RES 9.9M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF709M9000FHEK.pdf
Availability of CMF709M9000FHEK
QUANTITY
CMF709M9000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF709M9000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF709M9000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF709M9000FHEK
Related LinksCMF709M, CMF709M9000FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF709M9000FHEK Details Description
Related parts for CMF709M9000FHEK
OSC 5V PROG SMD +/-100 PPM datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 500MA 1CH NO 4-SOP datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVR SPDT 22A 250V datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
11+11 DIL SMT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX/SSBX- datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE DIODE 1000V 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf