Vishay/Dale CMF709M9000FHR6
CMF709M9000FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF709M9000FHR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.9M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF709M9000FHR6.pdf
Availability of CMF709M9000FHR6
QUANTITY
CMF709M9000FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF709M9000FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF709M9000FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF709M9000FHR6
Related LinksCMF709M, CMF709M9000FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF709M9000FHR6 Details Description
Related parts for CMF709M9000FHR6
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 2A AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.63"X1" BK/YL datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS INLINE SKT datasheet.pdf
DSUB 8V8 F PCB G datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf