Bourns Inc. CMH322522-330KL
CMH322522-330KL picture photo
Mfg. Part Number
CMH322522-330KL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD
Datasheet Download
CMH322522-330KL.pdf
Availability of CMH322522-330KL
QUANTITY
CMH322522-330KL Order Process
Ship out your order
Specifications of CMH322522-330KL
Internal Part NumberEIS-CMH322522-330KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMH322522 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMH322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMH322522-330KL
Related LinksCMH3225, CMH322522-330KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMH322522-330KL Details Description
Related parts for CMH322522-330KL
RES 84.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHMS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf