Bourns Inc. CMH322522-68NML
CMH322522-68NML picture photo
Mfg. Part Number
CMH322522-68NML
Brief Description
FIXED IND 68NH 450MA 360 MOHM
Datasheet Download
CMH322522-68NML.pdf
Availability of CMH322522-68NML
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMH322522-68NML Order Process
Ship out your order
Specifications of CMH322522-68NML
Internal Part NumberEIS-CMH322522-68NML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreFerrite
Inductance68nH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMH322522-68NML
Related LinksCMH3225, CMH322522-68NML Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMH322522-68NML Details Description
Related parts for CMH322522-68NML
IC DUAL PROG COMP 10K 24TSSOP datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A IPAK datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC RCVR 8BIT LVDS VID 56-TSSOP datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6X1/2X1" 5A MED datasheet.pdf
114U W 50FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf