Bourns Inc. CMH322522-R18ML
CMH322522-R18ML picture photo
Mfg. Part Number
CMH322522-R18ML
Brief Description
FIXED IND 180NH 450MA 280 MOHM
Datasheet Download
CMH322522-R18ML.pdf
Availability of CMH322522-R18ML
QUANTITY
CMH322522-R18ML Order Process
Ship out your order
Specifications of CMH322522-R18ML
Internal Part NumberEIS-CMH322522-R18ML
Material - CoreFerrite
Inductance180nH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMH322522-R18ML
Related LinksCMH3225, CMH322522-R18ML Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMH322522-R18ML Details Description
Related parts for CMH322522-R18ML
CHOKE COM MODE 2X68MH 0.5A T/H datasheet.pdf