Sensata Technologies/Airpax CMLHPK111-38646-250-V
CMLHPK111-38646-250-V picture photo
Mfg. Part Number
CMLHPK111-38646-250-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
CMLHPK111-38646-250-V.pdf
Availability of CMLHPK111-38646-250-V
QUANTITY
CMLHPK111-38646-250-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CMLHPK111-38646-250-V
Internal Part NumberEIS-CMLHPK111-38646-250-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesCML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMLHPK111-38646-250-V
Related LinksCMLHPK111-, CMLHPK111-38646-250-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CMLHPK111-38646-250-V Details Description
Related parts for CMLHPK111-38646-250-V
CAP CER 0.015UF 25V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
PROGBL CONVERT DC-DC 20A OUT SMD datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=56 LABELS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 301 OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf