Central Semiconductor Corp CMPD2004 BK
CMPD2004 BK picture photo
Mfg. Part Number
CMPD2004 BK
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 240V 200MA SOT23
Datasheet Download
CMPD2004 BK.pdf
Availability of CMPD2004 BK
QUANTITY
CMPD2004 BK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMPD2004 BK
Internal Part NumberEIS-CMPD2004 BK
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMPD2004 BK
Related LinksCMPD2, CMPD2004 BK Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CMPD2004 BK Details Description
Related parts for CMPD2004 BK
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC DAC QUAD LP 12BIT 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.72A 96 MOHM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 50W 1% TO221 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
PLUG-IN CARD BLOCK datasheet.pdf
BOARD SMART GPS WITH ANTENNA datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DBL END ASSY 19POS PLUG/PLUG 5' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf