Laird Technologies IAS CMQ23496-91NF
CMQ23496-91NF picture photo
Mfg. Part Number
CMQ23496-91NF
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT MIMO CEILING MT 91MM N-FEM
Datasheet Download
CMQ23496-91NF.pdf
Availability of CMQ23496-91NF
QUANTITY
CMQ23496-91NF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMQ23496-91NF
Internal Part NumberEIS-CMQ23496-91NF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.5GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.3GHz ~ 2.7GHz, 4.9GHz ~ 5.95GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR1.8
Return Loss-
Gain6.3dBi
Power - Max10W
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)1.260" (320.00mm)
ApplicationsWLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMQ23496-91NF
Related LinksCMQ234, CMQ23496-91NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CMQ23496-91NF Details Description
Related parts for CMQ23496-91NF
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 6-4 WHITE 5' datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 1SEC DIN MNT datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
KIT CAP CER HICAP LOW VOLTAGE datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V 20% BX 1812 datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf