Citizen Finedevice CMR250TB60.000KAZFTR
CMR250TB60.000KAZFTR picture photo
Mfg. Part Number
CMR250TB60.000KAZFTR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 60.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CMR250TB60.000KAZFTR.pdf
Availability of CMR250TB60.000KAZFTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMR250TB60.000KAZFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CMR250TB60.000KAZFTR
Internal Part NumberEIS-CMR250TB60.000KAZFTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCMR250T
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency60kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMR250TB60.000KAZFTR
Related LinksCMR250TB60, CMR250TB60.000KAZFTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMR250TB60.000KAZFTR Details Description
Related parts for CMR250TB60.000KAZFTR
FIXED IND 68UH 170MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
PNEU HD 26-22 PIDG IS9586 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 6" X 3" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf