Huntington Electric, Inc./Vishay CMS20CME20K00JE
CMS20CME20K00JE picture photo
Mfg. Part Number
CMS20CME20K00JE
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES CAP BLEEDER 20K OHM 5% 20W
Datasheet Download
CMS20CME20K00JE.pdf
Availability of CMS20CME20K00JE
QUANTITY
CMS20CME20K00JE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMS20CME20K00JE
Internal Part NumberEIS-CMS20CME20K00JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesCMS
PackagingBulk
TypeBleeder, Capacitor
ApplicationsCapacitor Discharge
CompositionWirewound
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
Temperature Coefficient±260ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting TypeCapacitor, 28.6mm Pitch
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMS20CME20K00JE
Related LinksCMS20CM, CMS20CME20K00JE Datasheet, Huntington Electric, Inc./Vishay Distributor
CMS20CME20K00JE Details Description
Related parts for CMS20CME20K00JE
HOOK-UP STRND 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT89-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 38-TSSOP datasheet.pdf
TRANS 2PNP 40V 0.1A SOT666 datasheet.pdf
IC SW USB/AUDIO DUAL SPST 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.8A 83 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf