Huntington Electric, Inc./Vishay CMS20CME35K00JE
CMS20CME35K00JE picture photo
Mfg. Part Number
CMS20CME35K00JE
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES CAP BLEEDER 35K OHM 5% 20W
Datasheet Download
CMS20CME35K00JE.pdf
Availability of CMS20CME35K00JE
QUANTITY
CMS20CME35K00JE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMS20CME35K00JE
Internal Part NumberEIS-CMS20CME35K00JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesCMS
PackagingBulk
TypeBleeder, Capacitor
ApplicationsCapacitor Discharge
CompositionWirewound
Resistance (Ohms)35k
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
Temperature Coefficient±260ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting TypeCapacitor, 28.6mm Pitch
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMS20CME35K00JE
Related LinksCMS20CM, CMS20CME35K00JE Datasheet, Huntington Electric, Inc./Vishay Distributor
CMS20CME35K00JE Details Description
Related parts for CMS20CME35K00JE
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8SOIC datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3.2MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 1.8V ST SMD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf