Central Semiconductor Corp CMSH1-20M BK
CMSH1-20M BK picture photo
Mfg. Part Number
CMSH1-20M BK
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA
Datasheet Download
CMSH1-20M BK.pdf
Availability of CMSH1-20M BK
QUANTITY
CMSH1-20M BK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMSH1-20M BK
Internal Part NumberEIS-CMSH1-20M BK
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMSH1-20M BK
Related LinksCMSH1-, CMSH1-20M BK Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CMSH1-20M BK Details Description
Related parts for CMSH1-20M BK
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V SOT363 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 720MA 430 MOHM datasheet.pdf