Central Semiconductor Corp CMSH1-60M BK
CMSH1-60M BK picture photo
Mfg. Part Number
CMSH1-60M BK
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMA
Datasheet Download
CMSH1-60M BK.pdf
Availability of CMSH1-60M BK
QUANTITY
CMSH1-60M BK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMSH1-60M BK
Internal Part NumberEIS-CMSH1-60M BK
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMSH1-60M BK
Related LinksCMSH1-, CMSH1-60M BK Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CMSH1-60M BK Details Description
Related parts for CMSH1-60M BK
IC MCU 8BIT 3.5KB EPROM 18CDIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PANEL RA PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 35A D2PAK-7 datasheet.pdf