Central Semiconductor Corp CMSH3-100M BK
CMSH3-100M BK picture photo
Mfg. Part Number
CMSH3-100M BK
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMB
Datasheet Download
CMSH3-100M BK.pdf
Availability of CMSH3-100M BK
QUANTITY
CMSH3-100M BK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMSH3-100M BK
Internal Part NumberEIS-CMSH3-100M BK
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMSH3-100M BK
Related LinksCMSH3-, CMSH3-100M BK Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CMSH3-100M BK Details Description
Related parts for CMSH3-100M BK
TVS DIODE 171VWM 274VC SMD datasheet.pdf
IC POT DIG DUAL 10K 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
CONN PIN 26-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC FPGA 232 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .06W STER AB 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN M12 8POS datasheet.pdf