Central Semiconductor Corp CMSH3-100MA TR13
CMSH3-100MA TR13 picture photo
Mfg. Part Number
CMSH3-100MA TR13
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMA
Datasheet Download
CMSH3-100MA TR13.pdf
Availability of CMSH3-100MA TR13
QUANTITY
CMSH3-100MA TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMSH3-100MA TR13
Internal Part NumberEIS-CMSH3-100MA TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io)3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 3A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Capacitance @ Vr, F280pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA
Operating Temperature - Junction-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMSH3-100MA TR13
Related LinksCMSH3-10, CMSH3-100MA TR13 Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CMSH3-100MA TR13 Details Description
Related parts for CMSH3-100MA TR13
RES SMD 33.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
16 SIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A TO-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN RECP datasheet.pdf
CBL ASSEM SMPM F-F 500MM datasheet.pdf