Citizen Finedevice CMX309HWC50.000MT
CMX309HWC50.000MT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309HWC50.000MT
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309HWC50.000MT.pdf
Availability of CMX309HWC50.000MT
QUANTITY
CMX309HWC50.000MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309HWC50.000MT
Internal Part NumberEIS-CMX309HWC50.000MT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)28mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309HWC50.000MT
Related LinksCMX309HW, CMX309HWC50.000MT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309HWC50.000MT Details Description
Related parts for CMX309HWC50.000MT
BRD SPT EDGE HLD SNAP LCK 12.3MM datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 1GB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf