Bel Fuse Inc. CN0942B22G55P629
CN0942B22G55P629 picture photo
Mfg. Part Number
CN0942B22G55P629
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 CINCH CONNECTOR
Datasheet Download
CN0942B22G55P629.pdf
Availability of CN0942B22G55P629
QUANTITY
CN0942B22G55P629 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0942B22G55P629
Internal Part NumberEIS-CN0942B22G55P629
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0942B22G55P629
Related LinksCN0942B2, CN0942B22G55P629 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0942B22G55P629 Details Description
Related parts for CN0942B22G55P629
MOD PWR IN/SW QC 1.2MM PNL MNT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC PREC -+1% 3950K datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
RES 55.6K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf