Bel Fuse Inc. CN0966A10A02S6Y140
CN0966A10A02S6Y140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A10A02S6Y140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#20 S TH PLUG AN WC
Datasheet Download
CN0966A10A02S6Y140.pdf
Availability of CN0966A10A02S6Y140
QUANTITY
CN0966A10A02S6Y140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A10A02S6Y140
Internal Part NumberEIS-CN0966A10A02S6Y140
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A10A02S6Y140
Related LinksCN0966A10, CN0966A10A02S6Y140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A10A02S6Y140 Details Description
Related parts for CN0966A10A02S6Y140
JUMPER-H1502TR/A2015W/X 6" datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-20 AWG 0.312" (7.92mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U 1812 datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 12.5A 19.9 MOHM datasheet.pdf
SATA SIGNAL CABLE datasheet.pdf
TV 46C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
15 kV ESD Protected, 2.7 V to 3.6 V Serial Port Transceivers with Green Idle⑩ IC datasheet.pdf