Bel Fuse Inc. CN0966A10A20P6-140
CN0966A10A20P6-140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A10A20P6-140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN WC
Datasheet Download
CN0966A10A20P6-140.pdf
Availability of CN0966A10A20P6-140
QUANTITY
CN0966A10A20P6-140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A10A20P6-140
Internal Part NumberEIS-CN0966A10A20P6-140
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A10A20P6-140
Related LinksCN0966A10, CN0966A10A20P6-140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A10A20P6-140 Details Description
Related parts for CN0966A10A20P6-140
RES 5.6M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RESET datasheet.pdf
CONN FFC VERT 29POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 20A 8OUT 15'C datasheet.pdf