Bel Fuse Inc. CN0966A10A20P7-000
CN0966A10A20P7-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A10A20P7-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A10A20P7-000.pdf
Availability of CN0966A10A20P7-000
QUANTITY
CN0966A10A20P7-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A10A20P7-000
Internal Part NumberEIS-CN0966A10A20P7-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A10A20P7-000
Related LinksCN0966A10, CN0966A10A20P7-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A10A20P7-000 Details Description
Related parts for CN0966A10A20P7-000
BOX ABS BLACK 6.97"L X 2.4"W datasheet.pdf
CONN SPRING 22POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM SMD GOLD 20POS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 28V datasheet.pdf