Bel Fuse Inc. CN0966A12A03P8-040
CN0966A12A03P8-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A12A03P8-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 3C 3#16 P TH PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A12A03P8-040.pdf
Availability of CN0966A12A03P8-040
QUANTITY
CN0966A12A03P8-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A12A03P8-040
Internal Part NumberEIS-CN0966A12A03P8-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A12A03P8-040
Related LinksCN0966A12, CN0966A12A03P8-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A12A03P8-040 Details Description
Related parts for CN0966A12A03P8-040
CAP ALUM 56UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 643.5V 50KA DISC 40MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
04+04 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 80V POWERMITE datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf