Bel Fuse Inc. CN0966A16A10P7-000
CN0966A16A10P7-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A16A10P7-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A16A10P7-000.pdf
Availability of CN0966A16A10P7-000
QUANTITY
CN0966A16A10P7-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A16A10P7-000
Internal Part NumberEIS-CN0966A16A10P7-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A16A10P7-000
Related LinksCN0966A16, CN0966A16A10P7-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A16A10P7-000 Details Description
Related parts for CN0966A16A10P7-000
MOSFET N-CH 20V 92A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 300MA SOD80 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf