Bel Fuse Inc. CN0966A16A24P7Y040
CN0966A16A24P7Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A16A24P7Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24C 24#20 P PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A16A24P7Y040.pdf
Availability of CN0966A16A24P7Y040
QUANTITY
CN0966A16A24P7Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A16A24P7Y040
Internal Part NumberEIS-CN0966A16A24P7Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A16A24P7Y040
Related LinksCN0966A16, CN0966A16A24P7Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A16A24P7Y040 Details Description
Related parts for CN0966A16A24P7Y040
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 0.806 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 16 POS 2MM datasheet.pdf
DIE COPALUM SEALED 2/0-1/0AWG datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 140MA 1.05 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 37A DIRECTFET-MX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 35.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
KIT COMPLETE NS9750 NET+WORKS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
30UF 450V 22.225X47.625 85C AXI datasheet.pdf