Bel Fuse Inc. CN0966A20A28S7-000
CN0966A20A28S7-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A20A28S7-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 S PLUG AN
Datasheet Download
CN0966A20A28S7-000.pdf
Availability of CN0966A20A28S7-000
QUANTITY
CN0966A20A28S7-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A20A28S7-000
Internal Part NumberEIS-CN0966A20A28S7-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A20A28S7-000
Related LinksCN0966A20, CN0966A20A28S7-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A20A28S7-000 Details Description
Related parts for CN0966A20A28S7-000
CAP CER 12PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
SITE LICENSE MEDIAN FILTER XP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf