Bel Fuse Inc. CN0966B10S05S9Y140
CN0966B10S05S9Y140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B10S05S9Y140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 5C 5#20 S TH PLUG SS WC
Datasheet Download
CN0966B10S05S9Y140.pdf
Availability of CN0966B10S05S9Y140
QUANTITY
CN0966B10S05S9Y140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B10S05S9Y140
Internal Part NumberEIS-CN0966B10S05S9Y140
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B10S05S9Y140
Related LinksCN0966B10, CN0966B10S05S9Y140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B10S05S9Y140 Details Description
Related parts for CN0966B10S05S9Y140
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RING 14-16 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A WAFER datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SPR FL FLSH datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
POWER AND PANEL DIST LOCKOUT KIT datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf