Bel Fuse Inc. CN0966B12G03S8-000
CN0966B12G03S8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B12G03S8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 3C 3#16 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B12G03S8-000.pdf
Availability of CN0966B12G03S8-000
QUANTITY
CN0966B12G03S8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B12G03S8-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B12G03S8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B12G03S8-000
Related LinksCN0966B12, CN0966B12G03S8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B12G03S8-000 Details Description
Related parts for CN0966B12G03S8-000
CONN RECEPT 5POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
END PLATE 2MM ZDK BLUE datasheet.pdf
TRASH REC ASMBL 22-7/8X12-7/8X32 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.6A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 49.9MM D 25.1MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf