Bel Fuse Inc. CN0966B14G04P8-040
CN0966B14G04P8-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B14G04P8-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 4C 4#12 P TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B14G04P8-040.pdf
Availability of CN0966B14G04P8-040
QUANTITY
CN0966B14G04P8-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B14G04P8-040
Internal Part NumberEIS-CN0966B14G04P8-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B14G04P8-040
Related LinksCN0966B14, CN0966B14G04P8-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B14G04P8-040 Details Description
Related parts for CN0966B14G04P8-040
CONN RING STR 18-16AWG #4 TIN datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
RES 1.0K OHM 14W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 22.86MM datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf