Bel Fuse Inc. CN0966B18G14S8-140
CN0966B18G14S8-140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B18G14S8-140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 S TH PLUG WC
Datasheet Download
CN0966B18G14S8-140.pdf
Availability of CN0966B18G14S8-140
QUANTITY
CN0966B18G14S8-140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B18G14S8-140
Internal Part NumberEIS-CN0966B18G14S8-140
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B18G14S8-140
Related LinksCN0966B18, CN0966B18G14S8-140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B18G14S8-140 Details Description
Related parts for CN0966B18G14S8-140
IC PWM DUAL OUT 5BIT DAC 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1% BP 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
4700UF 16V 22X25MM 85C 12000H datasheet.pdf