Bel Fuse Inc. CN0966B18G14S8-140
CN0966B18G14S8-140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B18G14S8-140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 S TH PLUG WC
Datasheet Download
CN0966B18G14S8-140.pdf
Availability of CN0966B18G14S8-140
QUANTITY
CN0966B18G14S8-140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B18G14S8-140
Internal Part NumberEIS-CN0966B18G14S8-140
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B18G14S8-140
Related LinksCN0966B18, CN0966B18G14S8-140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B18G14S8-140 Details Description
Related parts for CN0966B18G14S8-140
TERMINAL BLOCK 3.81MM 16POS PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
LED GRN DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH ROLLER PLUNGER SNAP DPDT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK HDR RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X150X38MM 115VAC EC datasheet.pdf