Bel Fuse Inc. CN0966B20G28S6-000
CN0966B20G28S6-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G28S6-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24#20 4#12 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B20G28S6-000.pdf
Availability of CN0966B20G28S6-000
QUANTITY
CN0966B20G28S6-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G28S6-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G28S6-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G28S6-000
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G28S6-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G28S6-000 Details Description
Related parts for CN0966B20G28S6-000
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 18POS R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 247V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
DSUB BACKSHELL SHIELD 15POS MET datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
ADAPTER F/F SMA/SSMA 25GHZ datasheet.pdf