Bel Fuse Inc. CN0966B20G28S7-200
CN0966B20G28S7-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G28S7-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24#20 4#12 S TH PLUG WC
Datasheet Download
CN0966B20G28S7-200.pdf
Availability of CN0966B20G28S7-200
QUANTITY
CN0966B20G28S7-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G28S7-200
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G28S7-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G28S7-200
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G28S7-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G28S7-200 Details Description
Related parts for CN0966B20G28S7-200
EVAL MODULE FOR UCC35705 datasheet.pdf
TERM RING NYL 22-18AWG 3/8 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 20-QFN datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf