Bel Fuse Inc. CN0966B20G28S7-200
CN0966B20G28S7-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G28S7-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24#20 4#12 S TH PLUG WC
Datasheet Download
CN0966B20G28S7-200.pdf
Availability of CN0966B20G28S7-200
QUANTITY
CN0966B20G28S7-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G28S7-200
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G28S7-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G28S7-200
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G28S7-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G28S7-200 Details Description
Related parts for CN0966B20G28S7-200
HEATSHRINK EPS200 1"X4' BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-5 POS NON SHORT datasheet.pdf
DIE SET D CONN SIZE 9.0 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf