Bel Fuse Inc. CN0966B20S16PN-000
CN0966B20S16PN-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20S16PN-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 P PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B20S16PN-000.pdf
Availability of CN0966B20S16PN-000
QUANTITY
CN0966B20S16PN-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20S16PN-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B20S16PN-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20S16PN-000
Related LinksCN0966B20, CN0966B20S16PN-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20S16PN-000 Details Description
Related parts for CN0966B20S16PN-000
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 250VDC 1913 datasheet.pdf
CONN HOUSING PA 14POS 2MM WHITE datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
ZIGBEE EVAL BOARD ROUTER-RS232, datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 8POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 40A 690V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR OCT 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD323 datasheet.pdf