Bel Fuse Inc. CN0966B20S41P7-000
CN0966B20S41P7-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20S41P7-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 41C 41#20 P PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B20S41P7-000.pdf
Availability of CN0966B20S41P7-000
QUANTITY
CN0966B20S41P7-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20S41P7-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B20S41P7-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20S41P7-000
Related LinksCN0966B20, CN0966B20S41P7-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20S41P7-000 Details Description
Related parts for CN0966B20S41P7-000
IC REG LDO 9V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC GATE MULT-FUNC CONF 3ST US8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 0.487 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 723 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
ID TIE 18LB 4.33" datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 20A TDSON-8 datasheet.pdf