Bel Fuse Inc. CN0966B22S55P6Y140
CN0966B22S55P6Y140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B22S55P6Y140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 55C 55#20 P PLUG SS WC
Datasheet Download
CN0966B22S55P6Y140.pdf
Availability of CN0966B22S55P6Y140
QUANTITY
CN0966B22S55P6Y140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B22S55P6Y140
Internal Part NumberEIS-CN0966B22S55P6Y140
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B22S55P6Y140
Related LinksCN0966B22, CN0966B22S55P6Y140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B22S55P6Y140 Details Description
Related parts for CN0966B22S55P6Y140
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .100" VERT AU datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 10% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CBL RIBN 28COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP datasheet.pdf