Bel Fuse Inc. CN0967C10G02S6Y040
CN0967C10G02S6Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C10G02S6Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#20 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C10G02S6Y040.pdf
Availability of CN0967C10G02S6Y040
QUANTITY
CN0967C10G02S6Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C10G02S6Y040
Internal Part NumberEIS-CN0967C10G02S6Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C10G02S6Y040
Related LinksCN0967C10, CN0967C10G02S6Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C10G02S6Y040 Details Description
Related parts for CN0967C10G02S6Y040
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 21.34MM datasheet.pdf
RES 106 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE PLUG 19POLE datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 18POS datasheet.pdf