Bel Fuse Inc. CN0967C10S02SNY240
CN0967C10S02SNY240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C10S02SNY240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#20 S TH RECP SS WC
Datasheet Download
CN0967C10S02SNY240.pdf
Availability of CN0967C10S02SNY240
QUANTITY
CN0967C10S02SNY240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C10S02SNY240
Internal Part NumberEIS-CN0967C10S02SNY240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C10S02SNY240
Related LinksCN0967C10, CN0967C10S02SNY240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C10S02SNY240 Details Description
Related parts for CN0967C10S02SNY240
IDC CABLE - MKS10K/MC10F/MCS10K datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ALUMINUM 1/2" datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 390PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf