Bel Fuse Inc. CN0967C12G12PNY040
CN0967C12G12PNY040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C12G12PNY040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 P TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C12G12PNY040.pdf
Availability of CN0967C12G12PNY040
QUANTITY
CN0967C12G12PNY040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C12G12PNY040
Internal Part NumberEIS-CN0967C12G12PNY040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C12G12PNY040
Related LinksCN0967C12, CN0967C12G12PNY040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C12G12PNY040 Details Description
Related parts for CN0967C12G12PNY040
RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V datasheet.pdf
CONN RECEPT 5.08 5POS KEY-X datasheet.pdf
BIT HEX TR 2.5MM 0.98" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOP datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.18A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf