Bel Fuse Inc. CN0967C20G16S8-000
CN0967C20G16S8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G16S8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C20G16S8-000.pdf
Availability of CN0967C20G16S8-000
QUANTITY
CN0967C20G16S8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G16S8-000
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G16S8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G16S8-000
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G16S8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G16S8-000 Details Description
Related parts for CN0967C20G16S8-000
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1"X 72YD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMDIP datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf